Wiosenna Szkoła z Analizy

Wiosenna Szkoła z Analizy

19 kwietnia 2013 -  23 kwietnia 2013 | Będlewo

Announcements

viewW dniach 19-23 kwietnia w Ośrodku Konferencyjnym Instytutu Matematycznego PAN w Będlewie odbędzie się wiosenna Szkoła poświęcona poszerzaniu horyzontów analitycznych. Jednym z wykładowców będzie
prof. Gilles Pisier (Paryż/College Station),
który opowie o nierówności Grothendiecka i jej nieprzemiennych uogólnieniach, zahaczając przy tym o bardzo młodą dziedzinę przestrzeni operatorowych. Cykl siedmiu wykładów oparty będzie na jego niedawnej monograficznej pracy poświęconej rozmaitym aspektom twierdzenia Grothendiecka.

Drugim wykładowcą będzie
prof. Éric Ricard (Caen),
który zaprezentuje wprowadzenie do wolnej probabilistyki, bujnie rozwijającej się gałęzi matematyki, łączącej teorię operatorów z rachunkiem prawdopodobieństwa, a znajdującej liczne zastosowania w teorii macierzy losowych oraz analizie harmonicznej.

Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych analizą matematyczną czy rachunkiem prawdopodobieństwa - w szczególności studentów, i doktorantów (oczywiście nie tylko!), którzy chcieliby zobaczyć, jakie zagadnienia analizy poruszają obecnie świat matematycznej wyobraźni.

Koszt udziału w Szkole wynosi 480 zł i obejmuje zakwaterowanie wraz z pełnym wyżywieniem.
Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt. Jednocześnie proszę o przekazanie informacji wszystkim potencjalnie zainteresowanym.

Wykłady rozpoczną się w piątek 19 kwietnia po lunchu.
Zakończą się w poniedziałek 22 kwietnia wieczorem.
Przyjazd przewidziany jest 19 kwietnia przed południem, wyjazd we wtorek 23 kwietnia rano.


Tutaj znajduje się abstrakt wykładu profesora Gillesa Pisier.